Тепла підлога не гріє?

Розрахунок теплої підлоги

Скористайтеся розумним калькулятором теплої підлоги для вибору компонентів і розрахунку вартістю системи обігріву прямо на сайті!

Як перевірити тепла підлога: вимірювання опору кабелю, що гріє і ізоляції

Як відомо, гріючий кабель заборонено включати до моменту, коли тепла підлога змонтований і більше того, поки стяжка або плитковий клей повністю не висохли. Як же перевіряти кабель після покупки, монтажу та укладання кабелю? Адже подібну перевірку краще проводити на всіх етапах облаштування теплої підлоги, в т.ч. в магазині (опір зазвичай вимірюється і фіксується продавцем), після укладання, а також після заливки розчином і укладання плитки. Дуже просто — достатньо провести заміри опору гріючих жив, порівняти їх з паспортними значеннями і перевірити опір ізоляції кабелю.

Для вимірювань нам знадобиться звичайний мультиметр (на фото вище). Якщо такого приладу в господарстві поки немає рекомендуємо його придбати, адже з його допомогою можна не тільки перевірити тепла підлога, але перевіряти опір побутових проводів, заряд батарейок і т.д.

Отже, переведемо прилад в режим вимірювання опору, виставимо межа в 2000 Ом (див. Фото). Якщо ми все підключили правильно, він повинен показати нуль якщо закоротити щупи мультиметра.

Дістанемо з коробки наш гріючий кабель або мат і виміряємо опір між його жилами — Див. Фото.

Для нашого мату значення опору склало 409 Ом. Порівнюємо з паспортним значенням, зазначеним у керівництві користувача на мат. Значення можуть відрізнятися в межах 10-15%, тому що опір залежить, наприклад, від температури, та й довжина кабелю може трохи мінятися від екземпляра до екземпляра. Паспортне значення для нашого мату — 360 Ом, різниця з виміряним склала 14%, що в межах допуску.

Тепер перевіримо опір ізоляції. для цього виміряємо опір між кожною житлової та ізоляцією. Переведемо мультиметр в режим +2000 кОм. Отримане на екрані значення має прагнути до одиниці, що підтвердить відсутність пошкодження ізоляції і обплетення кабелю, що гріє, хоча, взагалі кажучи, подібне вимір краще проводити спеціалізованим мегоомметром.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

  • Як відремонтувати тепла підлога

    ХорошійЕлектрік.РФ 958-81-66 Як відремонтувати тепла підлога? Мені часто задають питання, як відремонтувати тепла підлога? Наводжу один зі свіжих випадків з практики, який, сподіваюся, дасть уявл…

  • Як перевірити опір ізоляції кабелю

    Понад 42% випадків ураження людей електричним струмом трапилися через несправну або старої ізоляції. Це означає, що визначення опору ізоляції — важлива частина робіт по влаштуванню проводки у вла…

  • Про те, як відремонтувати тепла підлога Елітний каталог статей

    Про те, як відремонтувати тепла підлога Припустимо, у вас є тепла підлога. Служив вона вам досить довгий час. А раптом бац — і він виходить з ладу. Як вчинити в цій ситуації? Цьому питанню і прис…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 × 3 =