Розділ. Корисні поради

Частка каналізаційної труби.

Якщо у вас засмітилася каналізаційна труба, то її зазвичай чистять за допомогою спеціального гнучкого пружинного троса (продається в магазинах господарських товарів). На його кінці, як правило розташований спиралевидний гачок. Після того як засмічення пробитий, насадити на цей гачок щільну губку або мочалку. В крайньому випадку. Можна намотати ганчірку, міцно її закріпивши. Таким чином ви створите своєрідний поршень, за допомогою якого можна дуже добре прочистити трубу від різних відкладень і наростів. Імовірність, що чистий труба засмітиться, набагато менше.

Робота з епоксидним клеєм.

1) Епоксидний клей дуже популярний у домашніх майстрів. Він створює дуже міцне з’єднання деталей. Епоксидний клей — двокомпонентний і продається він в бульбашках і флаконах. Рідше — в тюбиках. Але проблема в тому, що при змішуванні епоксидної смоли і затверджувача в малих кількостях вкрай складно витримати рекомендовані пропорції (як правило 1:10). А це призводить в будь-якому випадку до втрати міцності самого клею і або передчасного, або до надзвичайно довгому застиганню клею. Тим часом, вирішити цю проблему не складає труднощів. Візьміть шматочок прозорого кембрика або тонкого пластикового шланга. Починаючи від якого або краю зробіть на ньому дві відмітки, так, що б відмічувані відрізки співвідносилися 1:10. Наприклад, 10 мм і 100 мм. Тепер можна почергово всмоктати компоненти клею до відповідних відміток. Тобто 10 мм затверджувача і 100 мм смоли. Що б виштовхнути клей, використовуйте пиж з ватки або жеваной паперу, а так само довгий тонкий стрижень (спицю). Таким чином можна витримати співвідношення компонентів досить точно і без втрати якості клею.

2) Ще одним хорошим способом відміряти точно кількість компонентів епоксидного клею, є використання одноразових шприців (їх можна купити в найближчій аптеці). Можна використовувати один шприц, послідовно всмоктуючи в нього компонети (як в раді 1). А можна купити 2 шприца, наприклад на 2 і 20 мл і використовувати їх в парі. Тоді ви в будь-який момент зможете змішати потрібну кількість клею і в точній пропорції.

3) Епоксидний клей досить в’язок і насилу проникає у вузьку щілину між двома деталями. Зробити його рідким і текучим можна двома способами. Перший — клей треба нагріти до температури 50-60 градусів. Він стане значно текучим. Зворотний бік цього способу — клей набагато швидше застигне. Відомо, що саме для більш швидкого схоплювання епоксидного клею деталі нагрівають, часом до 100 -110 градусів.

4) Якщо нагріти деталі або клей не представляється можливим, додайте в клей трохи ацетону. На якість склейки це не вплине. У міру застигання клею ацетон випарується і клей стане абсолютно звичайним.

5) При розмішуванні епоксидного клею (а ретельне перемішування значно покращує його якість) в нього потрапляє дуже багато мікроскопічних бульбашок повітря. І це значно знижує якість клею, особливо при виготовленні склопластику. Що б знизити цей негативний ефект, клей наноситься як можна більш тонкими шарами багаторазово. (як лак при лакування). При цьому використовується шпатель. І кожен шар слід прогрівати за допомогою фена.

Як витягнути зламаний ключ із личинки замка

Личинкові замки мають вельми ніжні ключі. Трохи бічного зусилля — і ключ ламається, а його кінчик залишається в личинці. Витягти його без спеціального інструменту досить проблематично. В цьому випадку допоможе пилка від ручного лобзика. Пилку зубами вгору акуратно вводять в личинку і зачепивши уламок ключа обережно тягнуть на себе. Це досить ефективний метод вилучення зламаного ключа з личинки.

Як захистити сіль від зволоження.

Кухонна сіль дуже добре вбирає вологу, в тому числі і атмосферну. Особливо цей ефект виявляється на дачі. Достатньо залишити сільничку на вулиці, і до ранку сіль стає кам’яної і витрусити її з сільнички вже проблематично. Що б уникнути цього явища треба прокласти між кришкою сільнички і самої сільницею листик промокального паперу або серветку. Вона не дасть солі відволожитися.

Як герметично закрити пляшку пробкою.

Іноді виникає потреба заткнути пляшку винної пробкою. Але на виробництві вина це робить автомат і з великим зусиллям. Будучи витягненої, пробка сильно розширюється і заткнути нею пляшку знову дуже проблематично. Але якщо помістити пробку на пару хвилин у гарячу воду або окріп, вона стає більш піддатливою і охочіше лізе в пляшку.

Як додати блиск нікельованим і посрібленим виробам.

Ніні модні каструлі з нержавіючої сталі починають виглядати неохайно, втративши свій блиск через накипу і нальоту солей. Змусити їх блищати як нові змусить вовняна ганчірочка, просочена нашатирним спиртом.

Як зберегти дзеркало у ванній від потемніння.

Через підвищеної вологості дзеркала у ванній кімнаті починають швидко псується, на їх амальгамі можуть з’явитися темні плями. Що б це не відбулося, перш ніж вішати дзеркало у ванній, обприскати його тильну сторону і торці скла будь-яким лаком, хоча б для волосся. Але краще — акуратно нанесіть м’яким пензликом нітролак.

Догляд за плетеними дачної меблями.

Плетені з вербових прутів дачні меблі дуже популярна і на дачах, і в квартирах. Однак через свою складної структури поверхні, такі меблі схильна накопичувати пил і бруд між прутами лози і простими способами відчистити її не вдається. Простір між прутами темніє і меблі набуває не дуже охайний вигляд.

Плетені меблі чистять спочатку за допомогою пилососа. Потім її акуратно миють слабким мильним розчином з додаванням нашатирного спирту за допомогою м’якої одежної щітки і ретельно просушують. Бажано покрити такі меблі покрити безбарвним меблевим нітролаком використовуючи м’яку кисть або пульверизатор (краскопульт).


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × 1 =