Переглядів: 23303

Комп’ютерна революція зробила неймовірний стрибок у світовому співтоваристві. Ніхто сьогодні не заперечить, що використання комп’ютера — це зручно, сучасно, економить час, та й інформація, представлена ​​в електронному вигляді, краще сприймається користувачем.

Але, поряд з розвитком комп’ютерів, розробкою нових програм, для користувачів виникла необхідність якось захистити свої особисті дані та комп’ютери від комп’ютерних вірусів, які здатні завдати Вашому ПК непоправної шкоди. Саме, виходячи з таких міркувань, багато компаній пропонують придбати свої антивірусні продукти, покликані не допустити проникнення шкідливого коду на Ваш комп’ютер, або «вилікувати» вже заражену «машину» від проникли вірусів.

На жаль, після тестування деяких антивірусів, і бажання встановити продукт іншої компанії, користувач не може видалити раніше встановлену антивірусну програму. Це досить часте явище, і сьогодні ми розглянемо, як видалити антивірусну програму Avast з комп’ютера.

Існує кілька способів, щоб видалити програму Avast з комп’ютера. Перші два способи представлені самим розробником — видалення з панелі інструментів і за допомогою утиліти, про яку також кажуть розробники Avast. Далі, видалити Avast з комп’ютера можливе через реєстр, з використанням програм, які «заточені» на видалення всього, що користувачеві вже не потрібно. Розглянемо все по порядку.

Спочатку, рекомендується дещо змінити налаштування Avast, щоб звести до мінімуму небажані дії програми при її видаленні. Для цього потрібно зробити праве клацання мишкою на іконці Avast, яка знаходиться в правому кутку комп’ютера поряд з годинником.

У списку нас цікавить пункт «Налаштування» або спочатку «Відкрити користувальницький інтерфейс» а потім «Настройки». У вікні вибираємо пункт «Пошук збоїв» або «Усунення несправностей», все залежить від версії avast і ставимо галочку на «Заборонити модуль самозахисту avast» або навпаки зняти маркер на пункті «Включити модуль самозахисту avast». На зображеннях показано, що робити в кожній з версій.

Натискаємо ОК і перезавантажуємося.

1. Видалення Avast через панель управління (на прикладі Windows XP).

Відключаємося від інтернету. Натискаємо ПУСК, потім — Панель управління, в папці, шукаємо ярлик Установка й видалення програм, робимо подвійний клік.

Шукаємо там Avast і натискаємо на Замінити-Видалити. Через час з’явиться меню Avast, де необхідно знайти напис (кнопку) Видалити / Unistall і натиснути далі, підтвердіть ще раз (якщо Avast попросить про це) своє бажання видалити програму натиснувши на «ТАК» (Yes), і вже після цієї процедури потрібно буде перезавантажитися.

Хочеться зауважити, що іноді в реєстрі залишаються деякі записи про видалені програмах, тому для повного очищення можна видалити і їх.

2. Утиліта для видалення Avast з комп’ютера.

Скачайте спеціальну утиліту aswclear.exe з сайту Avast. На момент написання статті утиліту можна скачати з ось звідси. Після того, як утиліта завантажена і збережена на комп’ютері, потрібно перезавантажитися і почати завантаження в безпечному режимі. Для цього, коли ОС почне завантажуватися, натисніть на клавішу F8 і дотримуйтесь підказок. Після того, як ПК завантажився в даному режимі, слід знайти скачаний Вами раніше файл aswclear.exe і запустити його подвійним кліком. Після цього у верхньому рядку програми знайдіть Avast, а нижче вкажіть місце розташування папки з програмою (найчастіше, на диску С в Program Files). А далі — натискаєте Uninstall, підтверджуєте видалення і чекаєте.

У фіналі, після видалення в самому нижньому вікні програми повинна бути рядок Program was successfully removed, що говорить про те, що Avast з комп’ютера видалений. Вам запропонують перезавантажитися, погоджуєтеся (кнопка Yes), перезавантажується і перевіряєте, чи дійсно Avast з комп’ютера видалений.

3. Вилучення Avast через реєстр.

У даному пункті прошу вас бути пильними! Не міняйте і не видаляйте в реєстрі ті параметри про які ви нічого не знаєте!

Мається на увазі, що Ви вже проробили наведені вище способи. Після цього, натискаєте на ПУСК, ВИКОНАТИ і в полі, що з’явилося набираєте regedit.

Відкриється реєстр, шукаємо зверху ПРАВКА і пункт ШУКАТИ, натискаємо і вводимо слово Avast (аваст). Після того як розділ або параметр з назвою Avast знайдений, видаляємо його (клавіша Delеte, або через праву кнопку на рядку). Ось зображення по порядку:

Проводите цю процедуру стільки разів, поки пошук в реєстрі на цей запит перестане видавати результат. Далі зберігаєте зміни і виходите з реєстру. Так, з Program Files також можна видалити і папку Avast.

4. Після цих маніпуляцій в пошуку Windows вводите ім’я Avast, і все що знайде, можна видаляти. Перезавантажується.


5. Є спеціальні програми для видалення додатків, наприклад Unistaller, Revo Uninstaller, Full Uninstall і багато інших. Краса цих програм в тому, що більшість їх них коректно працюють і не вимагають спеціальних знань від користувача. Рекомендується використовувати ці програми, якщо перераховані вище способи не спрацювали.

6. Є варіант видалення програми Avast з командного рядка.

Навряд чи рядові користувачі будуть цим займатися, але для інформації це буде корисно. Щоб викликати командний рядок, потрібно натиснути ПУСК, ВИКОНАТИ і в це поле вбити «cmd» без лапок, або зайдіть в Стандартні програми, де можна вибрати Командний рядок. А далі, за допомогою спеціальних команд (wmic product get name, після натиснути «введення») переглянути, які програми у Вас встановлені, запам’ятати, як у цьому списку відображений і пишеться Avast і ввести новий рядок: wmic product where name = ‘Avast’ call uninstall, натиснути «введення». Це досить цікавий метод, і рідко хто ним користується.

Ми перерахували основні способи, за допомогою яких реально видалити антивірус Avast з комп’ютера. Хоч один з них спрацює обов’язково, і Ви відчуєте радість від виконаних дій і роботи.

Сподобалася стаття!

Передплачуйте і отримуйте нові статті в свою поштову скриньку!

У форму введіть свою поштову скриньку

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × 4 =