Короткий зміст статті:

Який би акуратною ні була господиня, як би не намагалася вона дотримуватися ідеальну чистоту, плита має властивість бруднитися під час готування. Не помиляється той, хто нічого не робить. У випадку з варильною поверхнею ці слова можна трохи змінити: чисто там, де не готують. Зрозуміло, після приготування їжі кожна відповідальна господиня призводить кухню в порядок. Але відмити плиту вдається далеко не завжди. Як позбутися від жирних плям? Чим можна мити склокераміку? Давайте детально розглянемо, як доглядати за варильною поверхнею зі склокераміки.

Як не можна чистити варильну панель зі склокераміки

Склокераміка здається суперміцності і здатною витримати будь напір, але це зовсім не так. Матеріал досить крихкий і вимагає дбайливого ставлення. Якщо ви будете чистити варильну поверхню засобами, які їй не підходять, то можете просто зіпсувати її.

Ні в якому разі не починайте чистку панелі відразу після готування. Багато господинь думають, що так набагато простіше видалити забруднення. Але цей спосіб однаково небезпечний і для вас і для вашої плити. Справа в тому, що панелі зі склокераміки потрібно охолонути. По-перше, ви можете обпекти руки, намагаючись відтерти плями з гарячою панелі. По-друге, різниця температур може надати жахливе вплив на склокераміку — ваша панель трісне.

В описі до багатьох панелям зустрічається фраза «стійка до подряпин». Не варто сприймати цю фразу надмірно буквально. Так, панель зі склокераміки практично неможливо подряпати, впустивши на неї вилку або ніж, але це не означає, що під час чищення можна використовувати мочалки або щітки. Склокераміка — матеріал капризний, його не можна свідомо дряпати або шкребти ножем.

Також радимо вам не ставити на плиту посуд з нерівним і шорстким дном, яка може нашкодити варильної панелі. Погодьтеся, нові каструлі і сковорідки коштують дешевше, ніж нова варильна панель. Стороннім предметам на плиті також місця немає. Якщо вам нікуди поставити тарілку, принесіть табуретку на кухню, але не використовуйте варильну поверхню зі склокераміки як додатковий робочий простір.

Як потрібно чистити варильну панель зі склокераміки

Щоб відчистити плиту ви можете використовувати спеціальні миючі засоби для склокераміки (бувають в рідкому вигляді, у вигляді гелів і спреїв). Якщо у вас немає нічого подібного, то візьміть засіб для миття посуду, воно відмінно видаляє жир. Але зверніть увагу на те, що абразивні миючі засоби використовувати не можна, після них на поверхні залишаються шорсткості і подряпини.

Ви можете використовувати склоочисники або меламінові губки (дуже ефективні для засохлого жиру). Якщо до вручений поверхні щось пригоріло, то скористайтеся спеціальним скребком. Такі скребки не завдають шкоди склокераміці. Перед використанням скребка ознайомтеся з інструкцією.

Як мити варильну поверхню зі склокераміки

Ми радимо вам відключати варильну поверхню від мережі перед чищенням. Ця дія убезпечить вас від можливих замикань.

 • Переконайтеся в тому, що плита повністю охолола (більшість виручених поверхонь оснащені спеціальними індикаторами, які показують рівень залишкового тепла).
 • Протріть поверхню панелі вологою губкою, щоб видалити легке забруднення.
 • Нанесіть миючий засіб на варильну поверхню відповідно до інструкції. Спосіб нанесення і час очікування відрізняються в залежності від використовуваного засобу.
 • Ретельно протріть поверхню губкою, особливо виділяючи області з найсильнішим рівнем забруднення.
 • Якщо ви помітили, що на вручений поверхні залишилися брудні ділянки, то скористайтеся скребком. Акуратно очистіть плиту.
 • Повторно нанесіть миючий засіб і протріть плиту губкою або вологою ганчіркою.
 • Щоб видалити залишки миючого засобу, протріть поверхню вологою чистою губкою.
 • Після цього витріть панель чистим рушником або серветкою насухо.

Якщо у вас є меламиновая губка (продається в більшості господарських магазинів і гіпермаркетів), то процес очищення варильної поверхні стане набагато зручніше і простіше. Вам потрібно буде лише трохи змочити губку водою, а потім ретельно протерти їй варильну поверхню зі склокераміки. Оскільки губка досить ефективно видаляє навіть застарілі плями, то вам не потрібно прикладати надзвичайних зусиль. Єдиний мінус цього способу — він може зайняти трохи більше часу.

Чим частіше ви будете мити варильну панель, тим простіше вам буде позбавлятися від забруднень. Не забувайте про прибирання, застарілі забруднення вивести практично неможливо.

При роботі з сильнодіючими миючими засобами постарайтеся надягати рукавички, щоб захистити шкіру рук і нігті від впливу хімікатів. Також необхідно використовувати рукавички при роботі з меламіновою губкою.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як вибрати газову вбудовувану варильну панель

  Що таке варильна панель? Це побутовий прилад на зразок варильної панелі Кайзер. призначений для приготування їжі та працює від газопроводу. А під поняттям «вбудована» часто мають на увазі компле…

 • Як почистити м’які меблі в домашніх умовах прості поради

  Якщо у вашому будинку не прийнято накривати м’які меблі пледом або покривалом, то рано чи пізно дивану і крісел знадобиться чистка. Пил, шерсть домашніх тварин, плями від напоїв та харчових проду…

 • Як зробити панель задач прозорою

  На нижній частині будь-якого ПК перебувати панель завдань або бар. Це дуже корисний елемент Windows, який включає в себе область повідомлень, панель швидкого запуску, меню «пуск». Всім вона знайо…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пять × 1 =